
Trokšņa slāpētājs ir fantastisks izgudrojums. Tas saudzē dzirdi, mazina skaņas traucējumu mežā, kā arī mīkstina atsitienu. Tomēr ir jāatceras dažas lietas, kas jāielāgo, lietojot klusinātāju.
Neatkarīgi no tā, vai vītne ir stobram uzgriezta vai tā jau nākusi oriģināli, nedrīkst aizmirst uz tās uzskrūvēt aizsargvāciņu, kad tiek noņemts klusinātājs. Protams, ikdienā un steigā par šo svarīgo nosacījumu biju aizmirsusi un tā pavisam negaidītā veidā radīju problēmu. Mainot ierocim stobrus – Blaser R8 lietoju divu kalibru stobrus –, kad bija noņemts klusinātājs, nebiju uzskrūvējusi aizsargvāciņu. Dažas neveiklas rokas kustības, un stobrs nokrita zemē. Blīkšķis liels, bet satraukums pirmajā brīdī nekāds, jo stobram ir jāiztur augstas temperatūras un triecieni. Kas gan tam var notikt?
Pēc kāda laiciņa, kad mēģināju atkal uzskrūvēt klusinātāju, sapratu, ka tas neizdodas. Par incidentu ar nokritušo stobru, protams, biju aizmirsusi. Tuvāk aplūkojot vītni, bija skaidrs, ka tā ir salocīta. Ar triecienu pret zemi vītnes maliņas bija nolocījušās un, protams, klusinātāju uzskrūvēt vairs nebija iespējams. Labi, ka Anima Libra vadītājs Dmitrijs Kļešņins varēja šajā jautājumā palīdzēt. Bet saņēmu pamatotu bārienu: “Vienmēr! Vienmēr uzskrūvē aizsargvāciņu!”
Protams, grūti iedomāties, ka kaut kas tāds varētu notikt, tādēļ pret tādām lietām izturamies mazliet bezatbildīgi. Šeit, lūk, arī laba mācība un iespēja par to pastāstīt citiem! Vītne ir trausla, uz tās var sakrāties netīrumi, to var salocīt. Ja klusinātājs netiek kārtīgi pieskrūvēts, tāpat var sanākt nepatikšanas, kuras arī esmu piedzīvojusi.
Žurnāla Medības YouTube kanāla programmas 7×64 dalībniekiem pieejamais video Trīs lietas, ko nekad nedrīkst darīt, ja izmanto klusinātāju
Jaunais žurnāla Medības numurs jau ir klāt!

Abonē žurnālu Medības 2023. gadam
