Līdz ar martu un nedaudz siltāka laika iestāšanos, arī meža dzīvnieki priecājās par ziemas beigšanos. Kā izrādās, āpši māk peldēt, dzērvēm ir sācies kāzu laiks un stirnu āžiem ragi jau labi saskatāmi.
Aivars Dundurs Latvijas medniekiem lielākoties zināms kā vilku mednieks, vērotājs un pazinējs, kā arī pasaulē pazīstamas gludstobra bezsvina munīcijas D Dupleks radītājs. Savā četrdesmit gadu mednieka pieredzē Aivars piedzīvojis daudz ko, bet izrādās, ka modernās tehnoloģijas viņu patiesi pārsteigušas.
Šobrīd Pulsar Latvija kopā ar Aivaru montē safilmēto materiālu, ko Aivaram ir izdevies savākt pa pagājušo gadu. “Safilmētais materiāls ir vairāk nekā piecas stundas garš,” tā Aivars. “Cilvēki patiesībā nezina, cik daudz dzīvnieku ir Latvijā. Tas viss safilmēts pagājušā sezonā, un iegūts ļoti bagātīgs materiāls. Lielākoties dzīvnieki nāk ārā uz laukiem tumsā, naktī, kad cilvēks tos redzēt nevar. Termokameras ir ierīces, ar kurām dzīvniekus var redzēt un novērot. Safilmēti simtiem, pat tūkstošiem dzīvnieku. Šīs tehnoloģijas ievērojami paplašina cilvēku iespējas. To, ko neredzam ikdienā, parāda termālās ierīces.”
Aivars izmanto Pulsar Merger binokli, tam ir vislielākā matrica un vislabākā kvalitāte. “Interesantas lietas parādījās. Biju ļoti aizrāvies. Tik daudz redzēts un piedzīvots, tik daudz jaunu atziņu – esmu sajūsmā par nakts sistēmām. Tumsā stāvi un neviens tevi neredz. Agrāk filmēšana bija atkarīga no gaismas, protams, tur ir krāsas. Bet ar termoiekārtu gaisma nelimitē nemaz. Visas dabas filmas… Dzīvnieki, kas nofilmēti briežu dārzos, tie ir kā Bārbijas leļļu komanda: tādi saķemmēti. Tas, ko ļauj darīt termosistēmas, ir baudīt naturālu dabu. Tur ir tā starpība. Neparasti, ka tas jādara melnā tumsā, tādēļ visa pārvietošanās ir sarežģīta. Jāzina reljefs, kā iet, kur iet, kur uzturas dzīvnieki. Nav jau tā ka var iet ar binokli pie acīm, ar lukturīti arī nevar iet. Tas ir pilnīgi izslēgts. Bet Merger var nodrošināt ļoti labu video materiālu.