Kaimiņvalstī noticis nelaimes gadījums, kurā ir cietis mednieks. Lietuvas Policijas departaments ziņo, ka notikumi risinājās pirmdienas vakarā ap plkst. 22:00 mežā netālu no Salu mazpilsētas.
Pēc medībām 52 gadus vecs vīrietis, izlādējot savu vītņstobra ieroci Blazer R8, izšāva un ievainoja netālu stāvošu 41 gadu vecu vīrieti.
Cietušais tika hospitalizēts. Ir uzsākta izmeklēšana lietā par miesas bojājumu, kas nav smags miesas bojājums. Ikvienam, kas ievaino vai sakropļo personu, ja ievainotā persona ir zaudējusi nelielu daļu profesionālo vai vispārējo darbspēju, vai tās dēļ ilgstoši slimojusi, Lietuvā draud brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.
Briežu drāma caur termālo prizmu. Testējam jauno Pulsar Axion XG30
Kā norāda specialisti, viens no biežākajiem medībās notikušo nelaimes gadījumu cēloņiem ir nepareiza apiešanās ar ieročiem. Tapat kā Latvijas Medību noteikumi, arī Lietuvā atbilstošs tiesību akts nosaka, ka ieroci no ieroču somas izņem tikai pēc ierašanās medību iecirknī un pēc nepieciešamo dokumentu noformēšanas, pielādē tikai pēc nostāšanās uz mednieku līnijas, vai nonākšanas medību vietā individuālajās medībās, bet izlādē uzreiz pēc masta beigām.
👉 Abonē 2025. gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2025. gadam ar 3 pielikumiem.
Tests. Kas notiek, kad ar vītņstobra ieroci šauj cauri krūmiem?
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Drošības noteikumi medībās ar dzinējiem
1. Jāievēro medību vadītāja norādījumi.
2. Ir jābūt spilgtas krāsas apģērba elementiem, cepurei un vestei.
3. Ieroci atļauts pielādēt, tikai nostājoties norādītajā vietā un tikai pēc tam, kad garām pagājuši citi medību dalībnieki.
4. Atstājot norādīto vietu, ierocis ir jāizlādē.
5. Pārbraucienos medību iecirkņa teritorijā šaujamieroci pārvadā izlādētu, tas var būt neiesaiņots.
6. Ieroci pielādējot vai izlādējot, tā stobram jābūt vērstam uz augšu vai leju. Pēc ieroča pielādēšanas to nodrošina.
7. Pielādējot ieroci, ir jāpārliecinās, vai stobra kanāls ir brīvs.
8. Pirms šāviena jāpārliecinās, vai šaušanas virzienā neatrodas cilvēki, mājdzīvnieki, transportlīdzekļi, ēkas vai ceļi, pa kuriem pārvietojas cilvēki un transportlīdzekļi.
9. Mastā dzīšanas laikā un līdz masta dzīšanas beigu signāla saņemšanai medniekam ir aizliegts patvarīgi mainīt vai pamest norādīto atrašanās vietu.
10. Atrodoties norādītajā vietā, jāzina mednieku līnijas izvietošanas virziens un blakus esošo mednieku atrašanās vietas.
11. Šaušana uz medījamo dzīvnieku atļauta mastā vai, ja medījamais dzīvnieks šķērsojis mednieku līniju, ārpus masta. Šaušanu mastā pārtrauc, ja dzinēji atrodas tuvāk par 200 metriem no mednieku līnijas.
12. Izdarīt šāvienu atļauts tikai un vienīgi uz skaidri redzamu mērķi.
13. Kategoriski aizliegta šaušana pa mednieku līniju.
14. Atļauts šaut tikai sektorā, kas nepārsniedz 70 grādu uz abām pusēm no perpendikula pret mednieku līniju vai ārpus masta.
15. Bez medību vadītāja atļaujas ir aizliegts pārbaudīt šāviena rezultātu vai izsekot ievainotu medījamo dzīvnieku.
16. Katrs medību dalībnieks ir atbildīgs par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu medībās.
Aļņi bez teļiem, asinsparaugi un bezpalīdzīgi sunīši ceļmalā. “Šauj garām!” #252 epizode
Žurnāla Medības oktobra numurā lasi par dzinējmedībām un selekciju!