Agrāk lielā Nacionālā trofeju izstāde notika pavasarī, taču pandēmija un Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi ietekmējuši ne tikai mednieku ikdienu, bet arī svētku norises grafiku. Šogad, pēc trīs gadu pārtraukuma atkal notiks Latvijas Medību trofeju izstāde Jaunmokas 2021, un tā norisināsies no 16. oktobra līdz 13. novembrim. Apmeklētāji laipni aicināti!
Mednieki savas aļņu, stirnāžu, vilku, mežacūku un citu dzīvnieku trofejas varēs iesniegt vērtēšanai Jaunmoku pilī 2021. gada 8. un 9. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 18.00.
Ņemot vērā lielo mednieku interesi par piedalīšanos izstādē un iespēju novērtēt pēdējos gados iegūtās trofejas, izstādes rīkotāji Latvijas Mednieku savienība (LMS) un Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija uzstādīja papildus ierobežojumu: izstādē var piedalīties tikai ar iepriekš novērtētām, medaļai atbilstošām staltbriežu trofejām.
Kā iepriekš kādā intervijā minēja LMS vadītājs Jānis Baumanis, Jaunmoku pilī iesniegto trofeju skaits ir ļoti liels un visvairāk ir staltbriežu ragu. “Šī ir mūsu medniekiem visvērtīgākā, viskārotākā trofeja, un briežus mēs medījam ļoti daudz. Vienlaikus tā ir arī vislielākā trofeja, un sakārtot visus briežu ragus tā, lai tie ir pārsktāmi un izstādes apskate sniegtu baudījumu apmeklētājam, ar katru gadu kļūst aizvien grūtāk. Mēs pat apsveram iespēju ierobežot iesniedzamo trofeju klāstu ar sudraba un zelta medaļām. Kas pats par sevi nav slikti, jo liecina par to, ka staltbriežu trofeju kvalitāte Latvijā aug,” paskaidroja Jānis Baumanis.
Izstādē varēs piedalīties mednieki ar Latvijā savvaļā 2018./2019.; 2019./2020. un 2020./2021. gada medību sezonās, kā arī līdz 2021. gada 1. septembrim iegūtām medību trofejām.
No izstādes nolikuma:
Izstādes mērķis: informēt un izglītot sabiedrību par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai. Iegūt datus par Latvijas medījamo dzīvnieku populāciju kvalitāti. Popularizēt selektīvas medības kā paņēmienu augstvērtīgu medību trofeju iegūšanai. Popularizēt Latviju kā atraktīvu medību tūrisma galamērķi.
Dalības maksa izstādē ir 10,- eiro par vienu izstādīto trofeju (ragiem, ilkņiem un ādām) un 5,- eiro par vienu trofeju (galvaskausiem).
Vērtēšana un apbalvošana: medību trofejas tiks vērtētas pēc CIC metodikas. Visas novērtētās trofejas tiks iekļautas izstādes katalogā, ar medaļu novērtētās trofejas saņems atbilstošas medaļas.
Trofeju noformējums: medību trofejām, kuras tiek iesniegtas vērtēšanai, jābūt pienācīgi sagatavotām eksponēšanai un arī vērtēšanai, kas nozīmē: – staltbriežu un stirnu āžu ragiem, kā arī meža kuiļu ilkņiem jābūt viegli noņemamiem no medaljoniem un tikpat viegli pieliekamiem atpakaļ; – plēsēju ādām jābūt dīrātām paklāja veidā; – trofejas, kas nebūs atbilstoši noformētas, vērtētas netiks.
Trofeju marķēšana: katrai trofejai jābūt marķētai ar etiķeti, kas piestiprināta pie trofejas vai trofejas medaljona.
Uz etiķetes norādīts: – trofejas īpašnieka vārds, uzvārds, tālruņa nr., – trofejas iegūšanas vieta – virsmežniecība, pagasts, – trofejas iegūšanas gads; – iepriekš novērtētajām trofejām jābūt atzīmei par izstādi, kurā trofeja vērtēta un saņemtajiem vērtējuma punktiem vai vērtēšanas protokolam.
Trofejas, kurām šādas atzīmes nebūs, tiks pārvērtētas.
Trofeju izņemšana pēc izstādes: pēc izstādes beigām trofejas, par to parakstoties reģistra žurnālā, jāizņem 2021. gada 14. vai 15. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00.
Papildu informācija: Jānis Baumanis, e-pasts: janis.baumanis@lms.org.lv, tālr. 29134657. *
Informācija par iespēju pirms izstādes novērtēt staltbrieža trofejas: Jānis Baumanis, e-pasts: janis.baumanis@lms.org.lv, tālr. 29134657