Rietumigaunijas Pērnavas apriņķī pieaudzis vilku uzbrukumu skaits mājlopiem. Kamēr zemnieki un mednieki uzskata, ka vilku ir pārāk daudz, Vides pārvalde norāda, ka Igaunijā vilku skaits ir pieaudzis, taču nav par daudz. Neraugoties uz to, Vides pārvalde apsver vilku nomedīšanas kvotas palielināšanu Pērnavas apriņķī.
Salīdzinot ar pagājušo gadu, vilki Pērnavas apriņķī nogalinājuši divas reizes vairāk aitu. Viens aitu audzētājs pat ir pārdevis savu ganāmpulku un pārtraucis savu darbību vilku uzbrukumu dēļ.
To pašu apsver Jērjas lopkopis Jiri Pernats (Jüri Pärnat). “Slepkavības sākās šā gada jūlijā,” sacīja Pernats. “Pirmo 21 aitu nogalināja 12. jūlijā, kopā mēneša laikā nogalināja 45. 25 gadus cenšos strādāt aitkopībā, bet šajā gadā ir nogalināts vairāk nekā iepriekšējos 24 gados kopā, šķiet, ka vairs nav jēgas to darīt.”
Liellopu ferma Toherā 30 gadu laikā nebija redzējusi nevienu vilku, taču šovasar viņi zaudēja trīs teļus. “Tas ir skāris manu saimniecību šeit, fermu Vendrā,” sacīja liellopu audzētājs Jiri Mihkelšteins (Jüri Mihkelstein). “Pirms pāris dienām vilki iebruka paziņas fermā Vihtrā. To skaits, tā teikt, ir diezgan liels.”
Gan Pernats, gan Mihkelšteins ir vērsušies Vides pārvaldē, lai saņemtu speciālas atļaujas medīt vilkus. Vienam tas tika liegts; otrs joprojām gaida atbildi. Abi saka, ka viņiem ir vajadzīga iespēja medīt vilkus savā teritorijā arī medību sezonā.
Tomēr šajā gadījumā viena no lopkopības saimniecībām ietilpst vilku uzraudzības zonā, bet otra atrodas blakus Somā nacionālajam parkam, kur vilku medības ir aizliegtas. Problēma nav tikai, ka viņi nevar medīt. Tur vienkārši ir vairāk vilku. Saskaņā ar Vides aģentūras datiem Igaunijā pagājušajā rudenī bija 39 vilku bari, kas ir lielākais baru skaits, kāds valstī ir bijis šajā gadsimtā.
“Tiek lēsts, ka viņu ir pārāk daudz,” komentēja mednieks un Tahkurannas mednieku biedrības biedrs Kaljo Poldovs (Kaljo Poldov).
“Pirmais, ko es ieteiktu, ir palielināt nomedīšanas kvotu skaitu. Vēl viens variants ir tāds, ka tad, kad notiek šādi vilku postījumi, Vides pārvaldei pēc iespējas ātrāk jāreaģē un izņēmuma kārtā jāizsniedz medību atļaujas,” Tahkurannas mednieku biedrības biedrs Kaljo Poldovs.
Šā gada maijā Vides pārvalde ERR norādīja, ka vilku skaits nav pieaudzis. Tagad Vides pārvalde saka, ka vilku esot vairāk nekā iepriekšējos gados, bet tomēr ne pārāk daudz.
“Igaunijā pagājušajā gadā tika nomedīti 145 vilki, un mēs katru gadu šo skaitu pārskatām,” sacīja Vides pārvaldes direktors Rainers Vakra (Rainer Vakra). “Tā kā ir skaidrs, ka Pērnavas apriņķī postījumi ir lielāki nekā pērn, tad ļoti iespējams, ka Pērnavas apriņķī vilku nomedīšanas kvota palielināsies arī nākamgad,” viņš teica.
Šarms bija pukstens četriem, ja viss tika kvalitatīvi izpildīts. “Šauj garām!” #245 epizode
Abonē žurnālu Medības!