Lietuvas Kuršu kāpu nacionālais parks ir aicinājis vietējos iedzīvotājus ziņot par redzētiem jenotiem, jo šī invazīvā dzīvnieku suga apdraud vietējo faunu un kaitē iedzīvotājiem, savukārt vietējās iestādes atļāvušas medniekiem medīt šos dzīvniekus, izmantojot lamatas, visu gadu, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.
Kuršu kāpas nacionālā parka administrācija apkopo informāciju par novērotajiem jenotiem – šogad iedzīvotāji ir ziņojuši par desmit gadījumiem, no kuriem lielākā daļa ir Jodkrantes apkaimē.
«Dzintara līcī žogā tika atrasts iesprūdis jenots,» stāsta Kuršu kāpas nacionālā parka biologs Modests Bružs (Modestas Bružas). «Ugunsdzēsēji ieradās un no žoga izvilka iesprūdušo jenotu. Diemžēl tas aizbēga un turpina kaut kur klīst.»
Lai gan šie jenoti izskatās mīlīgi un jauki, tā ir invazīva suga, kas plaši izplatīta Centrālamerikas un Ziemeļamerikas pakājēs un mežos. Pirmie jenoti Lietuvas kūrortpilsētā Neringā tika nomedīti gandrīz pirms desmit gadiem.
«Kad tiek ieviesta jauna fauna, vietējai faunai uzreiz rodas konkurence,» saka Bružs.
«Dažas sugas, piemēram, putnu sugas, nav pielāgojušās tam, ka šāds plēsējs var saplēst ligzdu kokā vai uz zemes,» viņš piebilst.
Kā vēsta LRT, lai ierobežotu jenotu populāciju, Neringas pilsētas administrācija ir arī vērsusies pie medniekiem, lūdzot ķert jenotus ar lamatām.
Pagājušajā gadā mednieki noķēra vienu jenotu, savukārt vēl gadu iepriekš – trīs.
Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit.