Bieži vien medībās ir situācijas, kad koka tornīša ierīkošana nav racionāla. Šādā reizē lieliski var izlīdzēties ar vieglām metāla kāpnēm, kuras ērti ienest medību vietā, piesliet pie koka, fiksēt ar kravas savilcēju. Tomēr vienmēr paredzēt virzienu, no kura nāks medījums, nav iespējams. Tāpat šaušanas virziens var nebūt no ērtās puses. Situāciju var glābt kāpnes, kuru sēdekli klusu var pagriezt pēc nepieciešamības.
Izgatavošanai nepieciešamas kvadrātcaurules ar sienu biezumu 2 mm. 25 x 25 mm – 9,5 metri, 15 x 15 mm – 11 metri; divas plāksnītes 100 x 100 mm, biezums 2 mm; metāla plāksnīte 20 x 400 mm, biezums 3 mm; divi ķēdes posmi, materiāla diametrs 3 mm; kravas savilcējs – 1,5 m; divas 500 x 500 x 10 mm finiera vai OSB loksnes.
Kopējās šāda materiāla daudzuma izmaksas – aptuveni 25 – 30 eiro.Kvadrātcaurules piegriež un sametina atbilstoši zīmējumiem.
Punktos A un B izveido grozāmu, taču izjaucamu savienojumu, lai trepes varētu vieglāk ienest un uzstādīt. Savienojumu, piemēram, var izveidot no divām caurulītēm, kurām resnākās iekšējais diametrs ir par aptuveni milimetru lielāks nekā tievākās ārējais. Lai metāls neberztos pret metālu, savienojumu papildina ar atbilstošu plastmasas gredzenu.
Protams, var izveidot savienojumu, kurā ir lodīšu gultnis. Kāpņu apakšā piemetina 100 x 100 mm metāla plāksnītes. Tās neļaus kāpnēm iegrimt meža zemsedzē. Ja plāksnītes apakšpusē papildinās ar 100 mm garām metāla tapiņām, kāpnes būs vēl stabilākas.Sēdeklim piestiprina finiera loksnes, rokturus pārvelk ar mīksto cauruļu siltumizolācijas materiālu. Tā medīt būs ērtāk. Tāpat var izveidot konstrukciju ieroča atbalstam, ja šāviens paredzēts tālākā distancē.Ja kāpēja svars ir lielāks, konstrukciju var papildināt ar atbalstu (sk. attēlu).
Kāpšana šādā situācijā būs daudz drošāka. Novietot mežā šādas trepes ar sēdekli var viens cilvēks. Ja medību vieta nav izvēlēta veiksmīgi, kāpnes viegli pārvietot citur. \