Dīvainais vārds, kas varbūt latviski skan mazliet amizanti, bet, ticiet, ar podiem tur nav nekāda sakara. Jēdziens dienasgaismu ieraudzīja 2004. gadā, kad kaut kur pasaulē pirmo reizi parādījās audioblogs. Tad tika izmantots iPod, lai izplatītu raidījumu pasaulē, no tā arī jēdziens – iPod + Broadcast, kas latviski nozīmē pārraide.
Laikam ejot, nebija vairs vajadzīgs aipods, lai kaut ko pārraidītu tādā formātā, bet nosaukums saglabājās. Latviski to visu varot saukt par podraidi, bet tas arī izklausās dīvaini un pat smieklīgi.
Medību podkāsts Šauj garām! ir diskusiju raidījums par dažādām tēmām nepiespiestā gaisotnē ar ievirzi sniegt informāciju par noderīgām un arī praktiskām lietām. Pārraidē ne tikai skan moderatoru balsis, bet arī tiek pieaicināti dažādi eksperti, kam ir iespēja paust savu nostāju un viedokli.
Pasaulē šajā mirklī ir kāds miljons podkāstu, Latvija šajā kustībā iesaistījusies samērā nesen, lai gan pasaulē šāds klausīšanās formāts ir ārkārtīgi populārs.
Iedvesmojoties no ārvalstu podkāstiem, žurnāla “Medības” komanda secināja, ka arī mums kaut kas tāds ir vajadzīgs.
“Ideja radās, nejauši Apple Podcasts lietotnē sākot klausīties reālo detektīvu pārraidi Generation Why. Jau pavisam drīz bija skaidrs, ka arī “Medībām” ko tādu vajag, jo radio formāts ļoti ierobežo un līdz šim mums ir bijis tikai viens radioraidījums. Tagad Zaļais stūris skan Radio SWH un tam ir pietiekami daudz savu klausītāju un fanu. Podkāsti paplašina ideju par radio, jo darbojas līdzīgi kā mūzikas kanāls, Facebook lapa, kam seko, vai līdzīgi kā YouTube kanāls. Ja kaut kas patīk, pieraksties uz jaunumiem un regulāri klausies savu iecienīto pārraidi. Ar Oskaru Treilihu un Induli Burku sākām vienkārši eksperimentēt ar idejām, pirmā pārraide tika ierakstīta ar diviem 15 eiro vērtiem mikrofoniem un parastāko diktofonu, bet tas bija sākums, lai saprastu, kādā virzienā iet. Tagad uzņemam apgriezienus un podkāstam jau ir pieejams video žurnāla “Medības” jūtūbes kanālā. Ceru, ka tas ir tikai sākums,” stāsta podkāsta idejas autore un tagad arī producente Linda Dombrovska.
“Podkāsts. Vēl pirms neilga laika šis angļu valodas termins man patiešām nenozīmēja neko vairāk kā vārdu, ar ko apzīmē internetā klausāmu audiofailu par kādu noteiktu tēmu. Šobrīd tieši šī faila radīšana kopā ar Lindu Dombrovsku un Oskaru Treilihu ir kļuvusi par aizraujošu iknedēļas piedzīvojumu. Gandrīz tikpat aizraujošu kā došanās īstās medībās. Šajā piedzīvojumā var uzzināt daudz jauna, piedzīvot interesantas atklāsmes un to īpašo sajūtu, kas valda starp aizrautīgiem un zinošiem medniekiem. Mums ir fantastiska komanda, un man ir patiess prieks būt daļai no šīs komandas,” pārdomās dalās Indulis Burka, kura uzdevums ir ierakstīt, filmēt un montēt.
Tāpat neiztiek bez viņa padoma un idejām. Oskars Treilihs piekrīt iepriekš teiktajam, jo “esam komanda un domājam līdzīgi”.
Oskars ir vēl viens svarīgs “zobrats” medību podkāsta eksperimentā. Diskusijas tiek veidotas dinamiskas, un ne vienmēr podkāsta vadītāju viedokļi sakrīt, tas savā ziņā ir pat labi, jo ļauj uz lietām paskatīties no dažādiem aspektiem.
Kopš 27. novembra pārrunāti dažādi temati, proti, ieroču stobru pieslīpēšana, intervija par lūšiem ar Dr. biol. Jāni Ozoliņu, diskusija par jaunumiem Ieroču aprites likumā, par medību nažiem un to asināšanu, kā arī par to, vai vajadzīgas medību tradīcijas. Plānots, ka turpmāk viena epizode būs katru nedēļu, un parasti jaunā epizode gaisā iet trešdienās, ja nu pa vidu neiegadās kādi svētki.