Pavasaris, aktīvajā medību sezonā iestājies nosacīts pārtraukums, tādēļ ir laiks, lai piešautu savus ieročus, tos iztīrītu, apsekotu piebarošanas vietas, sāls laizītavas un sakārtotu medību torņus.
Ieroču piešaušana
Ieroču piešaušanai vajadzētu būt par pašsaprotamu nodarbi katram medniekam vismaz pāris reižu gadā. Optiskajiem tēmēkļiem principā nevajadzētu izregulēties, bet ik pa laikam kaut kas nelāgs var notikt. Ja ierocis ar tēmēkli ir nokritis, kaut kur atsities vai kāda kronšteinu skrūve izskrūvējusies, tās ir situācijas, kad vislabāk būtu izšaut pāris šāvienu, lai pārliecinātos, ka viss tomēr ir kārtībā. Medību platībās medību laikā ir atļauts veikt pāris šāvienus, lai pārliecinātos, ka ierocis un tēmēklis ir precīzi, bet jāatceras, ka ieroču pārbaudi medību platībās nevar uzskatīt par treniņšaušanu, tādēļ trenēties šajos apstākļos nevajadzētu. Tāpat medību ieroču pārbaudes laikā jāievēro drošības prasības, lai novērstu kaitējumu cilvēkiem, dzīvniekiem, mantai un videi, kā arī neapdraudētu sabiedrisko drošību un neradītu sabiedriskās kārtības traucējumus. Tāpat par sliktu nenāktu arī pēc sezonas aizbraukt un kaut vai šautuvē izšaut, lai pārliecinātos, ka nekas nav izregulējies.
Ieroču aprites likuma 71. pants
7073 Medību laikā var veikt ieroču pārbaudi medību platībās.
Šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, kā arī aukstos ieročus (lokus un arbaletus) atļauts izmantot treniņšaušanā un šaušanas sporta sacensībās tikai atbilstošas kategorijas šautuvēs. Par treniņšaušanu neuzskata medību šaujamieroču vai medībām klasificētu lielas enerģijas pneimatisko ieroču pārbaudi medību platībās medību laikā. Minēto medību ieroču pārbaudes laikā ievēro drošības prasības, lai novērstu kaitējumu cilvēkiem, dzīvniekiem, mantai un videi, kā arī neapdraudētu sabiedrisko drošību un neradītu sabiedriskās kārtības traucējumus.
Atjauno sāls laizītavu
Stāsts par sāli ir senāks nekā pati cilvēce. Sāls nozīme pieminēta arī Vecajā Derībā. Bībelē sāli uzskata par ārkārtīgi dārgu un vērtīgu vielu, ko Dievs piedāvāja ticīgajiem. Savukārt romieši sāli atklāja kā konservantu, ko izmantoja, lai pagarinātu pārtikas produktu glabāšanas laiku. Sāls visos laikos izmantots kā maksāšanas līdzeklis. 14. gadsimtā sāli dēvēja par balto zeltu, tas lieliski atspoguļo sāls lomu cilvēku ikdienas dzīvē pagātnē. Arī mūsdienās sālim ir liela nozīme, un pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ļaudis, krituši nelielā histērijā, Latvijas veikalos izpirka sāli.
Arī medību saimniecībā sālim ir liela nozīme. Tas nodrošina mikroelementus meža dzīvniekiem, bet to nekādā veidā nevar uzskatīt par piebarošanas līdzekli. Tam ir liela nozīme arī dzīvnieku ikdienā.
– Ragu augšanas un grūsnības, kā arī laktācijas laikā sāls dzīvniekiem nepieciešams, lai nodrošināto to labklājību un veselību.
– Sāls esamība mežā novērš dažādu uzturvielu iespējamo trūkumu dzīvnieku organismā, tādējādi var tikt novērsti intensīvi postījumi, tā vismaz uzskata austriešu mednieki.
– Ciešot no minerālvielu trūkuma, dzīvnieki var zaudēt svaru, var samazināties to auglība, kā arī trofeju kvalitāte.
– Sāls pietur dzīvniekus konkrētā vietā. Sāls laizītavā tie atgriežas atkal un atkal.
Austrijā sāli parasti neizvieto tā, lai dzīvnieki sāls klucim tiktu tieši klāt, iespējams, lai novērstu kādu slimību izplatību. Sāls kluci ieliek koka kastītē, kas piestiprināta pie staba. Lietus un apkārtējās vides ietekmē sāls no kastītes notek gar stabu un uz zemes. Tur arī dzīvnieki sāli laiza. Austrieši arī iesaka regulāri sāls laizītavu dezinficēt, lai mazinātu slimību izplatību.
Uzlabo medību torni, lai no tā būtu ērtāk izšaut
Lai varētu raidīt pēc iespējas precīzāku šāvienu no atbalsta, sēžot medību tornī, vislabāk ir, ja tēmējot ir iespējams pret kaut ko atbalstīt abu roku elkoņus. Tad šāviens sanāk stabilāks. Austrijā medību tornī atklāju kādu labu ideju. Iespējams, ka dēļi tur bija salikti ar citu mērķi, toties ideja lieliska. Dēļus var uz stūriem salikt tā, ka sanāk lieliski elkoņu atbalsti. Protams, dēļus var izmantot arī kā plauktiņus vai soliņus.