Izvēloties vietu barotavai, ir jāņem vērā valdošie vēji. Pievilināšanas vieta jāveido tā, lai tornis attiecībā pret to būtu zem vēja un lai, ejot uz gaides medībām, nav jāiet garām vai jāšķērso barotava. Pievilināšanas vietu ir labi veidot krūmu ielokā, meža noriņas malā, vārdu sakot, vietā, kur dzīvnieki, iznākot mieloties, nejutīsies atklāti un apdraudēti.
Sāls laizītavas ir neatņemams labi iekoptu medību platību un barotavu elements, kas ievērojami ietekmē dzīvnieku veselību un pārnadžu trofeju kvalitāti. Ierīkot sālsstabu ir gaužām vienkārši.
Jāizvēlas koks barotavas tuvumā. Atbilstoši AS Latvijas valsts meži (LVM) noteikumiem ikvienam ir tiesības nozāģēt un infrastruktūras objektu ierīkošanai izmantot noteikta diametra kokus. LVM rokasgrāmatā ir teikts, ka kokus, kuru caurmērs 1,3 metru augstumā ir mazāks par 10 cm, drīkst izmantot par brīvu, iepriekš saskaņojot to ar iecirkņa mežkopi. Citos mežos koku izmantošana jāsaskaņo ar meža īpašnieku!
Topošais sālsstabs jāapzāģē 150–160 cm augstumā. Ar speciālu (spalvu) urbi no augšas jāizveido divus trīs centimetrus plats un desmit līdz divdesmit centimetrus dziļš urbums.
Pēc tam no tā paša koka jāpaņem zaļš zars, kura diametrs nedaudz lielāks par urbumu. Jānoņem miza, jāaptēš zaru vietas un jāiedzen atverē. Viss. Sālsstabs ir gatavs. Kūstot sālim, gan sprungulis, uz kura uzmaukts sāls klucis, gan viss koka stumbrs iekonservēsies, bet koka saknes neļaus dzīvniekiem sāls laizītavu apgāzt.