Sastāvdaļas:
– brieža gaļa (nestandarts)
– sojas mērce
– mazliet medus
– dažādi dārzeņi (kartupeļi, kālis, burkāns, sīpols, kāposts, ‘Antonovkas’ ābols)
– sviests
Gatavošanas ilgums – nepilna stunda
Apstrādājot brieža gaļu (faktiski jebkura medījuma gaļu), bieži paliek pāri dažāda izmēra gabaliņi. Vieglākais variants – tos var samalt un gatavot, ko jau parasti gatavo no šādas izejvielas. Nedaudz vairāk jāpiestrādā, ja ir vēlēšanās pagatavot kaut ko citu.
Šoreiz konkrēti izmantota brieža gaļa. Pēc struktūras mīksta, tātad arī gatavošanas laiks nav vajadzīgs ilgs. Atgriezumi, sadalot lielākas gaļas porcijas saldēšanai, arī apstrādājot kaulus, ir dažādi – gan prāvāki gabaliņi, gan plānas strēmelītes. Lai saglabātu medījuma gaļas specifiku (protams, ja vien gaļa nav no auru laikā nomedīta īpatņa), viss tiek marinēts tikai sojas mērcē, kas nedaudz atjaukta ar medu. Sojas mērce īpašu garšu nepiešķir, toties lieliski aizvieto sāli. Savukārt medus ideāli paspilgtina ne tikai gaļas garšu, bet cepšanas un sautēšanas laikā ar tvaikiem uzlabo arī pārējos izmantotos produktus. Tie šajā gadījumā ir dārzeņi – sagriezti lielos gabalos un mazliet apsālīti. Vienīgi ābols, vēlams visskābākais – antonovka, tiek nomizots un sagriezts mazos kubiciņos, kas sautēšanas laikā izjūk. Jāpiebilst, ka ābols gan ir gaumes lieta – ja patīk savdabīgs skābums mērcītei, jo nekādi krējumi izmantoti netiek.
Kad uz pannas gaļa sviestā ir apcepta, to liek cepamtraukā un pārklāj ar ābolu, sīpolu un dārzeņu deķīti. Cepeškrāsnī ēdienu sautē aptuveni stundu ap 120 grādu temperatūrā. Tā kā trauks ir hermētiski noslēgts, karstais tvaiks sautēšanas laikā apņem visus produktus un galarezultātā no pavisam vienkāršām sastāvdaļām sanāk karalisks ēdiens. Un kā gan citādi – medījuma gaļai taču ir lemts būt karaliskai jebkādā izpildījumā.