Sastāvdaļas
Aptuveni kilograms staltbrieža karbonādes
Ķiploka galviņa
Sojas mērce un majonēze pēc vajadzības, lai gaļu var brīvi iemērkt
Sēkliņu maisījums
Lai uz virtuves galda nokļuvusī staltbrieža karbonāde pārvērstos ekskluzīvā gardumā, palīgā kā burvju nūjiņa tiek ņemta ļoti sena pavārgrāmata, kuru glabāju kā acuraugu un pēc kuras smalka ķēķa gudrībās praktizējusies mana vecvecmāmiņa. Tā nu, mājās uzrodoties šai meža delikatesei, pašķirstīju, kas brieža sakarā grāmatā vēstīts. Ai, receptes ar viegli un pavisam grūti izrunājamiem nosaukumiem! Un ideja, kā izmantot karbonādi, nav tālu jāmeklē: Cuissot de faon a la creme aigre – brieža cepetis ar skābu krējumu. Krējuma vietā izvēlējos majonēzi, kas ir skābena un ļoti labi aizstāj taukvielu un tādēļ nav nepieciešams arī sviests. Tāpat receptē norādīto, ka karbonāde jācep vesela, pamainīju un izlēmu to sagatavot divos gardos ēdienos. Gan pusdienām vai vakariņām siltā veidā, gan brokastīm – aukstā.
Pagatavošana
Marinādei sasmalcina ķiplokus, ko sajauc ar sojas mērci un majonēzi.
Maisījumā uz dažām stundām iemērc jau saklapēto karbonādi, nepievienojot sāli, jo sojas mērce ir pietiekami sāļa, un nekādas garšvielas, kas, manuprāt, nomāktu kopējo garšu.
Karbonādes strauji apcep uz ļoti karstas pannas, apber ar dažādu sēkliņu maisījumu un kādu pusstundu sautē cepeškrāsnī.
Piedevas
Ēdot siltu, piedevas pēc katra gaumes – tostarp itin saderīgi arī griķi.
No svaigajiem salātiem ar Cuissot de faon a la creme aigre sader tomāti un rīvēta selerijas sakne ar burkāniem un Antonovkas ābolu.
Mega pīrādziņš ar steiku jeb brieža filejas Velingtons ar baravikām. No dabas līdz galdam #11
👉 Abonē 2025. gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2025. gadam ar 3 pielikumiem.
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Žurnāla Medības novembra numurā lasi – vai ar alni viss it slikti!