Uzreiz jābrīdina! Ja ārsts lika cīnīties ar holesterīnu, šis nebūs labākais ēdiens, bet reizi pa reizei, varbūt pat kādā ziemas dienā medībās vai vispār – ja gribas kaut ko ātri un viegli pagatavot, šī būs īstā recepte. Vienkārši un sātīgi.
Parasti ir tā, ka īsti nesaproti, ko darīt ar to ļoti trekno mežacūkas sāna cauraudzi. Vesela kaudze tauku, gaļas maz. Bet ideju aizguvu no sava tēva, kurš regulāri šādi uz medībām līdzi gatavo parastāko mājas cūkas bekoniņu. Ja saldētavā atrodi līdzīgus mežacūkas gabalus, tad vienkārši grēks ir pirkt mājas cūku.
Protams, mežacūka ir pārbaudīta un saņemta atbilde, ka iesniegtajā paraugā nav konstatētas trihinellas, bet tik un tā ieteiktu būt piesardzīgiem. Tādēļ sāna cauraudzis jāsagriež nevis biezās šķēlēs, bet pēc iespējas plānākos gabaliņos. Tāpat jācep ir vismaz 200 grādu temperatūrā un vismaz kādu stundiņu. Ja tur sāk viss kūpēt un degt, tad var nogriezt temperatūru mazāku.
Tātad. Sagriežu sāniņu šķēlēs, lieku uz pannas. Es izmantoju vienreizējo folijas pannu, jo kasīt pēc tam to piedegušo pannu būs ilgi un mokoši. Salieku uz pannas šķēlītes. Uzsmidzinu dāvāto čili eļļu ar sarkanajiem pipariem no Spānijas, uzkaisu Kajennas piparus, bet var lietot jebkuras citas garšvielas, melnos piparus, var to visu atsvaidzināt ar kādu rozmarīnu, ja gribas. Protams, var pamēģināt arī kariju. Viss atkarīgs no garšas, ko vēlaties tajā dienā izbaudīt. Es parasti vienkārši improvizēju, tādēļ principā divas reizes vienādu ēdienu uztaisīt nemāku. Sāli praktiski nelietoju, to aizstāju ar asajiem pipariem. Ja ir iekāriens uz sāļāku, tad, protams, var apkaisīt ar sāli.
Tad nu lieku cepeškrāsnī un cepu, līdz kļūst kraukšķīgs. Ja šķēlītes sakrautas kārtās, var tās apgriezt uz otru pusi, lai abas puses kļūst brūnas un pievilcīgas. Ēd ar salātiem un rupjmaizi. Pēc tam tauciņus var ziest uz maizītes sviesta vietā. Protams, nevajag pārspīlēt, bet šis tāds kārtīgs latviešu ēdiens.
Dzīvnieku marķēšanas dzinējmedībās, vēlme satikt lāci un lūšu sāga. “Šauj garām!” #253 epizode
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Žurnāla Medības oktobra numurā lasi par dzinējmedībām un selekciju!