Šoruden arī Ziemeļkurzemē parādījās informācija par manītu lāci. Drīz vien tā gan izrādījās viltus ziņa. Taču ar vilkiem gan šai pusē saimniekiem nākas cīnīties un izdomāt radošus veidus, kā pasargāt savas aitas, tā ziņo ReTV!
Andris Alksnis ir viens no lielākajiem aitu audzētājiem Talsu novadā. Tātad – viņa 200 aitas arī viena no gardākajām ēsmām vilkiem. Viņš saka, ka tā iznāk dārga problēma, jo aitas jāpiebaro, lai tās neaizklīstu tālu prom. “Ja pa sezonu desmit tonnas nobarot ar graudiem, tas pie šīm cenām jau ir tuvu 2000. Vēl kāds siena rullis un skābsiens… No tā visa varētu izmukt. Bet, ja tas ganāmpulks tiek dīrāts, tad labāk tie zaudējumi ir tādi, nekā pēc tam tas lops vēl pazūd.”
Valsts meža dienests Ziemeļkurzemes virsmežniecības Talsu nodaļas vecākais mežzinis Mārtiņš Ralle norāda, ka, tā kā kompensācijas par vilku postījumiem kā citviet pasaulē Latvijas lauksaimniekiem nepienākas, tad viņi nemaz neziņo par tiem. Tas neļauj konstatēt patieso situāciju. “Šogad mums Ziemeļkurzemes virsmežniecībā ir ziņots par astoņiem uzbrukumiem, kuru laikā vilks ir nomedījis piecus staltbriežus briežu dārzā, 13 aitas un divus suņus, kas ir pie Ventspils.”