Sociālajos tīklos nonākusi informācija, tostarp oficiāli dokumenti, kuros redzams, ka Rīgas dome par 30 000 eiro noslēgusi līgumu par Rīgas bebru likvidēšanu. Protams, retorikā tiek izmantoti skaļi epiteti un dramatiski apzīmējumi, kā, “slepkavošana” un “likvidēšana”.
Norādīts, ka par viena bebra iznīcināšanu tiks maksāti 440 eiro. Nekas neliecina, ka dzīvniekus būtu plānots izķert un pārvietot.
Sociālajos tīklos raksta: “Kur pazuduši visi gudrie dzīvnieku aizstāvji? Kažokus nevar, gaļu nav jālieto, bet bebrus vienkārši slepkavos par 440 eiro gabalā.”
Rīgas pašvaldības plāni veltīt vairākus desmitus tūkstošus eiro, lai likvidētu bebru saimes, satraukuši pilsētniekus, liekot vaicāt, vai lēmums skars arī pilsētas kanāla iemītniekus Rīgas centrā.
Tomēr domē mierināja, ka operas kanāla bebriem neviens klāt neķersies, taču samazināt bebru skaitu līdz pieciešamam apjomam pilsētā patiešām ir iecerēts, vēstīja Latvija Televīzijas raidījums 4. studija.
Žurnāls Medības savukārt informē, ka bebrs ir visuresošs, turklāt bebru saimju uzturēšana pilsētā var izmaksāt dārgi. Šei arī jānorāda, ka bebru darbošanās apdraud senos kokus kanāla malās. Mēģinājums piebarot tos ar nocirstiem kārkliem ir kļuvis teju par anekdoti. Diemžēl tās ir Medību likumā iekļautā aizlieguma sekas, kas var vainagoties ne tikai ar Rīgas centra apstādījumu postījumiem, bet radīt draudus satiksmei un gājējiem. Kā zināms, bebri ne tikai grauž, bet arī rok. Nereti šo rakumu dēļ iegrūst ceļi, tiek bojāta ūdens novades sistēma un var ciest pilsētas infrastruktūra.
Ik gadu tiek piešķirta prāva naudas summa galvaspilsētas kanāla bebru monitoringam, barošanai un apstādījumu sargāšanai no zobainajiem zvēriem.
2019. gadā 12 043 eiro tika paredzēti bebru piebarošanai, monitoringam un četru aizsargsētiņu uzstādīšanai. Savukārt 2018. gadā Rīgā bebru barošanai un novērošanai dome tērēja 12 tūkstošus eiro, bet 2017. gadā zvēru pusdienas maksāja 7000 eiro, savukārt vēl par 12 tūkstošiem eiro no bebriem sargāja kokus.