Viena no parocīgākajām lietām gaides medībās, protams, ir gana augsts medību tornītis. Tajā īpaši netraucēs ne lietus, ne vējš, arī ne sniegs vēlākā rudenī un ziemas sākuma. Arī mednieka paša smarža paliks tornītī un dzīvniekam radīs daudz mazāk aizdomu.
Kā šādu torni izgatavot? Man piezvanīja kāds no mūsu žurnāla lasītājiem, mednieks ar lielu medību pieredzi, un lūdza uzzīmēt augsta un stabila medību torņa zīmējumu. Viņa rīcībā esot četras sešus metrus garas 10×10 centimetru resnas koka brusiņas un mazliet citu zāģmateriālu.
Torņa pamatam jābūt 2,5×2,5 metri, savukārt platformas izmērs ir 1,5×1,5 metri. Tāpat nepieciešamas stabilas kāpnes ar margu gar vienu no torņa malām, lai tornī būtu ērti un droši uzkāpt, ja plecos ir gana daudz nesamā – ierocis, binoklis, fotoaparāts ar pāris objektīviem, dažkārt jāuznes arī medību suns.
Mazliet pārdomājot šāda torņa konstrukciju un liekot lietā datoru, tapa zīmējumi, kurus mednieks visai drīz pārvērta patiešām ērtā medību tornī. Balstiem izmantoti 100×100 mm resni elementi, pārējiem konstrukcijas elementiem paredzēti 50×100 mm biezi dēļi. Kāpšļu dimensijas – 50x50x550 mm, grīdai paredzēti 30 mm biezi un 150 mm plati dēļi.
Protams, ierīkojot šāda izmēra torni, jārēķinās ar lielākiem darbiem un to, ka šādu torni pārvietot uz jaunu vietu būs visai problemātiski, tāpēc labāk uzreiz izvēlēties vietu, kur tas varēs palikt visu ekspluatācijas laiku.
Noteikti jāizvēlas labas kvalitātes zāģmateriāli bez lieliem zariem un plaisām, kas varētu ietekmēt konstrukcijas stiprību. Tāpat vēlams izvēlēties materiālus, kas jau rūpnieciski apstrādāti ar koksnes aizsardzības līdzekļiem. Tie kalpos ievērojami ilgāk.
Vēlama papildu apstrāde, vienlaikus tornīti nokrāsojot krāsā, kas iederas meža ainavā. Grunts zem tornīša balstiem jānolīmeņo un jānoblietē. Arī tas tieši ietekmē tornīša stabilitāti. Ja nepieciešams, tas papildus jānostiprina ar zemē iedzītiem enkuriem. Tas īpaši svarīgi, ierīkojot augstus torņus.
Lasi un abonē žurnālu Medība šeit!