Video atsūtīja mednieks no Staiceles. Lāči meža kamerā manīti bieži, jau ieprieš publicējām iesūtītos video. Taču šoreiz kameras SD karte atklāja pavisam negaidītu skatu! Lāču pāris nodarbojas ar kaut ko romantiskāku!
Jānis stāsta, ka lāču pāris pievilināšanas vietā uzturējies kādu laiciņu, arī naktī. Izbrīnījis tas, ka uz pievilināšanas vietu nākot arī mežacūkas ar sivēniem, no lāčiem nebaidoties, lai gan pavisam netālu no šīs vietas meža kamera fiksējusi, kā lācis pievilināšanas vietā nogalinājis mežaruksi.
Video. Staicelē meža kamera nofilmē lāču pāri. Brūniem lāčiem riests ir maijā-jūlijā 18+
Par lāčiem!
Literatūrā minēts, ka riesta laiks brūnajiem lāčiem ir no maija līdz jūlijam. Brūnie lāči ir nosacīti monogāmi, riesta laikā pāris paliek kopā vairākas dienas vai nedēļas. Dzimumbriedumu mātīte sasniedz 5—7 gadu vecumā, tēviņi dažus gadus vēlāk līdz tie ir nobrieduši pietiekami spēcīgi un lieli un spēj konkurēt par mātītes labvēlību.
Apaugļotās olšūnas attīstību mātīte spēj atlikt līdz 6 mēnešiem, un embrijs attīstās tādā veidā, lai piedzimtu ziemas miega laikā. Ja mātīte vasaras un rudens laikā nepaspēj uzkrāt pietiekami daudz zemādas tauku rezervju, embrijs neattīstās vispār un uzsūcas mātes ķermenī. Parasti piedzimst 1—4 lācēni, bet visbiežāk divi. Vecākām mātītēm dzimst vairāk lācēnu, jaunākām mazāk. Ir bijuši gadījumi, kad lācenei piedzimst 5 mazuļi, kā arī gadījumi, kad lācene pieņem audzināšanā svešus lācēnus. Piedzimstot mazuļi ir akli, nevarīgi, bez zobiem un gandrīz bez apspalvojuma. Visu ziemu un pavasari tie barojas ar mātes pienu. Pavasarī, iznākot no ziemas migas, lācēni ir paaugušies un spēj visur sekot līdzi savai mātei.
Pievienojieties žurnāla Medības Youtube kanālam, lai iegūtu piekļuvi privilēģijām.
Lācēni paliek kopā ar māti 2—4 gadus, šajā laikā tie iemācās no savas mātes visas izdzīvošanas gudrības. Pieaudzis brūnā lāča tēviņš var nogalināt mazuļus,[19] jo, kamēr mātītei ir mazuļi, tai neveidojas seksuāla interese un tā nevēlas pāroties, kā arī mazuļus tēviņš var saplēst apēšanai. Ja lācēni ierauga svešu lāci, tie slēpjas kokā, bet mātīte iesaistīsies cīņā ar tēviņu, pat, ja tas būs divas reizes lielāks par to.
Staicelē lāči jūtas ļoti labi. Piebarošanas vietā konstatē vairākus indivīdus. Aculiecinieka video
Mīts. Igaunijā lāči neuzbrūk un problēmu nav. Video ekstra #32 (dublēts latviski)
Video. Kad lāči pat no signalizācijas nebaidās. Valmieras novads, Brenguļu pagasts
Likums ir, bet neviens nezina, ko tagad darīt. “Šauj garām!” #179 epizode
Žurnāla Medības pielikums. Selekcija un piebarošana!
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.