
UZMANĪBU! NEPATĪKAMI SKATI!
Ivara Kolodas reportāža
Talsi, 5.augusts. Talsos apdzīvotu māju tuvumā tika atklāts slims dzīvnieks. Izrādās, ka tā ir kašķaina cauna. Vietējie iedzīvotāji ziņoja Talsu novada Pašvaldības uzņēmums SIA “Janvāri”. Dzīvnieku izdevās notvert 10.augustā, jo tas visu laiku no ķērājiem izvairījās. Ar kašķi sirgstošs dzīvnieks pilsētā apdraud ne tikai cilvēku drošību, bet arī mājdzīvniekus. Lai izbeigtu slimā dzīvnieka ciešanas, kā arī lai pasargātu iedzīvotājus un to mājas mīluļus, tika pieņemts lēmums kašķaino caunu eitanazēt.
Aculiecinieka video skaties žurnāla “Medības” Youtube kanālā!
Ja novērojat savam mājdzīvniekam kādas kašķa pazīmes (spalvas zudums, kasīšanās), nekavējoties vērsieties pie veterinārārsta.
Ja manāt šādu – slimu, klaiņojošu vai bezpalīdzīgu dzīvnieku:
1) ziņojiet pašvaldībai
2) neļaujiet mājdzīvniekiem tam tuvoties
Kašķis
Kašķa ērces dzīvo dziļākajos ādas slāņos un barojas ar keratīnu. Tās rok ejas, aiz sevis atstājot ekskrementus un oliņas, no kurām pēcāk izšķiļas kāpuri, kuri arī dzīvo ādā, līdz kļūst par nimfām un pēcāk par pieaugušām ērcēm. Parazīta aktivitātes rada alerģisku reakciju, maina ādas struktūru, rada pastāvīgu un ļoti spēcīgu niezi. Dzīvnieks nepārtraukti kasās, radot sev dziļus ievainojumus. Caur brūcēm pastāvīgi iekļūst dažādu infekciju izraisītāji, organisma aizsargfunkcijas novājinās un ar laiku dzīvnieks iet bojā. Arī cilvēks var inficēties ar dzīvnieku kašķi.
Lasi un abonē žurnālu Medības!