Veikt vai neveikt šāvienu? Attēlos atlasītas putnu sugas, kas sastopamas lielajos zivju dīķos, upēs, lielajos piejūras ezeros un jūrā ūdensputnu medību sezonas atklāšanas laikā. Testu sagatavojuši speciālisti no NOMEDITIE.ORG.
Ūdensputnu sezonas atklāšana sākas vienā konkrētā datumā – 20. augustā un turpinās divas nedēļas ilgāk – līdz 15. decembrim. Bet atgādinām, ka no sezonas atklāšanas līdz 15.septembrim medības atļautas tikai – trešdienās, sestdienās un svētdienās. Publiskajās ūdenstilpēs vienam medniekam vienā dienā atļauts nomedīt ne vairāk kā 10 ūdensputnus.
Publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Publisko ezeru un upju saraksts ir atrodams Civillikuma 1. pielikumā. Valsts meža dienests atgādina, ka medīt publiskajās ūdenstilpēs, kas atrodas pilsētu administratīvajās teritorijās, atļauts tikai saskaņā ar attiecīgās pašvaldības noteikto kārtību. Ja pašvaldība šādu kārtību nav izstrādājusi, medīt pilsētas teritorijā ir aizliegts.
Meža zosis tiek “pielīdzinātas pīlēm” un medījamas ūdensputnu sezonas ietvaros – no 20.augusta.
Trīs pīļu sugas (garkakļi, platknābji un baltvēderi) tiek “pielīdzinātas zosīm”, un tās atļauts medīt no 15. septembra līdz 30. novembrim.
Slokas atļauts sākt medīt mēnesi vēlāk – no 1. septembra līdz 15. decembrim.
Mežirbes kļuvušas par limitētajiem medījamajiem dzīvniekiem, kurus atļauts medīt no 1. septembra līdz 31. janvārim.
Tāpat medniekiem jāņem vērā, ka medījot ūdensputnus, kopumā ir jāievēro tādas pašas biodrošības prasības kā mežacūku medībās. Tas saistīts ar to, ka ar augsti patogēno putnu gripu (APPG) var saslimt ne tikai savvaļas putni un mājputni, bet arī mājdzīvnieki (suņi un kaķi) un cilvēki. Papildus informācija par APPG izplatību un uzliesmojumiem atrodama Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapā un Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.