Žurnāla redakcija jau pirms divām nedēļām saņēma saiti ar video no vairākiem medniekiem, kurā redzams, kā uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas bojā iet dzeloņstieplēs sapinušies meža dzīvnieki. Lietuvā par šo jautājumu ir bijušas vairākas diskusijas, risinājumu šobrīd ar pagaidu žogu nav, bet tiek pausts viedoklis, ka tad, kad tiks uzbūvēts pamatīgs un pastāvīgs žogs, šī problēma tiks atrisināta. Lietuvas Vides ministrijas pārstāvji žurnālam Medžioklė norāda, ka ir paredzēts celt divu metru augstu stiepļu sieta žogu, taču šobrīd nav skaidrs, kad tas notiks un par kādiem līdzekļiem.
Pagājušā nedēļā līdzīgs video, bet no jau Latvijas un Baltkrievijas robežas, sāka ceļot pa Whatsapp lietotni.
LSM.lv 4.novembrī ziņo, ka šonedēļ Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti apsekos žogu uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, lai izstrādātu rekomendācijas dzīvnieku bojāejas mazināšanai. DAP reaģē uz foto un video, kas publiskoti interneta vidē, kuros redzami valsts robežas pagaidu žogos sapinušies dzīvnieki. DAP pārstāvji norāda, ka pagaidu žogs ir īstermiņa risinājums, kas īstenots ārkārtas situācijā.
LSM.lv arī ziņo, ka apsekojums dabā plānots ceturtdien, 4.novembrī. Balstoties uz apsekojumu rezultātiem un faktisko situāciju, ja būs nepieciešams, DAP speciālisti sagatavos ieteikumus Valsts robežsardzei, kā, ekspluatējot pagaidu žogu, mazināt dzīvnieku bojāejas riskus tajā, informē Ezeriņa.