Avots: liepajniekiem.lv
Doties ceļā ar automašīnu kopā ar četrkājaino draugu ir gan nepieciešamība, gan dažkārt arī kopīga izklaide. Tomēr kaķis uz šofera pleca vai suns pasažierim klēpī kopš šā gada 1. jūlija vairs nav atbilstoši jaunajām prasībām, un autovadītājiem jāzina, kā pareizi pārvadāt dzīvniekus, vai tas būtu brauciens piknikā vai vizīte pie veterināra.
Konsultē, nevis soda
Rūpējoties par cilvēku un dzīvnieku drošību un veselību un lai dzīvnieks netraucētu transportlīdzekļa vadītāju un nenovērstu viņa uzmanību no satiksmes, Mājas (istabas) dzīvnieku labturības un aizsardzības noteikumos ieviestas jaunas prasības, kuru izpildi arī kontrolē.
Par dzīvnieku pārvadāšanas prasību pārkāpumiem nav izdalīts atsevišķi administratīvā naudas soda apmērs.
Dzīvnieku aizsardzības likumā ir noteikta administratīvā atbildība par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem.
Līdz ar to administratīvā soda apmēru kompetentā iestāde nosaka atkarībā no konkrētā gadījuma apstākļiem un izvērtējot esošo situāciju.
Aļņi bez teļiem, asinsparaugi un bezpalīdzīgi sunīši ceļmalā. “Šauj garām!” #252 epizode
Ņemot vērā, ka minētās prasības ir stājušās spēkā nesen, sākotnēji uzmanību pievērš sabiedrības informēšanai un konsultēšanai, nevis uzreiz sodu piemērošanai.
Dzīvnieku pārvadāšanas noteikumus kontrolē Valsts un pašvaldības policija, taču lēmumu par soda apmēru pieņem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), norāda Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.
Žurnāls Medības iepriekš jau informēja, ka šovasar stājušies spēkā precizēti un bargāki dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi. Četrkājainiem draugiem vairs nav ļauts brīvi pārvietoties pa braucoša auto salonu – dzīvnieki ir jāpiesprādzē vai jāved transportēšanas būrī, kas arī jānofiksē. Satiksmes drošības eksperti apliecina, ka, piesprādzējot dzīvnieku, mēs autobraukšanu padarām krietni drošāku gan dzīvniekam, gan sev pašiem.
Grozījumi ministru kabineta noteikumos Nr. 411. tagad precīzi nosaka to kā jānotiek dzīvnieku pārvadāšanai. Mājdzīvnieks nedrīkst brīvi pārvietoties automašīnā, tam jābūt droši nofiksētam, skaidro likuma izstrādātāji. Tam jābūt ievietotam pārvietošanai piemērotā somā, konteinerā vai būrī ko nostiprina ar jostas drošības sistēmu tā, lai noturētu sēdeklī vai automašīnas bagāžas nodalījumā.
Dzīvnieku pārvadāšanas noteikumus kontrolē valsts un pašvaldības policijas darbinieki, kuri sākotnēji pārkāpējiem, visticamāk, izteiks brīdinājumu. Taču par atkārtotu pārkāpumu viņi jau var piemērot naudas sodu. Sods par noteikumu neievērošanu var būt tiešām bargs. Fiziskām personām līdz pat 1750 eiro, bet juridiskām personām no 110 līdz pat 2500 eiro.
Dzīvnieku marķēšanas dzinējmedībās, vēlme satikt lāci un lūšu sāga. “Šauj garām!” #253 epizode
👉 Abonē 2025. gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2025. gadam ar 3 pielikumiem.
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Žurnāla Medības oktobra numurā lasi par dzinējmedībām un selekciju!