Avots: Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgas dome trešdien, 18. septembrī, pieņēma saistošos noteikumus par medībām Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā gadījumos, kad medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus.
Noteikumi noteic teritoriju, kurā atļauts medīt gadījumos, kad dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus, medībās izmantojamos līdzekļus un atbildīgo institūciju medību organizēšanai.
Bīstamo dzīvnieku medībās Rīgā tiks atļauts izmantot medību šaujamieročus, kas aprīkoti ar šāviena trokšņu slāpētājiem jeb klusinātājiem, mazkalibra medību ieročus, kā arī likumā noteiktos medību rīkus, piemēram, slazdus.
To, vai bīstamo dzīvnieku medības tiks atļautas, noteiks Rīgas pašvaldības Medību koordinācijas komisija.
Kā iepriekš tika skaidrots deputātiem, šie noteikumi neatļaus medības jebkuram medītgribētājam un nenozīmēs, ka, parādoties kādam dzīvniekam Rīgas parkā, tiks rīkotas medības.
Runa ir par situācijām, kad pilsētas teritorijā tiek konstatēts bīstams dzīvnieks, kas rada apdraudējumu cilvēkiem un to īpašumam.
Piemēram, ja kādam mājdzīvniekam būs uzbrukusi lapsa vai jenotsunts, ja kādā teritorijā būs savairojušies bebri, kas postīs meliorācijas sistēmas, un līdzīgās situācijās.
Pēdējos gados Rīgas centrā un apkaimēs vairākkārt manīti savvaļas dzīvnieki. Bieriņos, Imantā aculiecinieki manījuši meža cūku barus. Ik pa laikam galvaspilsētā ieklīst lielie zālēdāji, piemēram, aļņi. Rīgas kanāla bebri jau neoficiāli kļuvuši par pilsētas simbolu, bet Zaķusalā iejutusies lapsu ģimene. Pašvaldība norāda – plēsēji var apdraudēt iedzīvotājus un mājdzīvniekus, turklāt lielo zīdītāju, piemēram, meža cūku pārnēsātās slimības ne vien apdraud cilvēkus, bet arī var likt apturēt pārtikas uzņēmumu darbu. Savukārt bebri rada pamatīgus zaudējumus meliorācijas sistēmām.
Rīgas domē izvērtās plašas diskusijas, kuru laikā opozīcijas pārstāvji pauda idejas par dzīvnieku medību veidu dažādošanu, uzsverot neletālas dzīvnieku izķeršanas iespējas un to pārvietošanu ārpus Rīgas.
Piemēram, “Progresīvo” pārstāvis Igors Kļaviņš mudināja izmantot speciālus dīķus, lai neļautu Rīgas centrā ienākt mežacūkām, vai arī veikt mežacūku kontracepciju, tā ierobežojot dzīvnieku vairošanos.
Būtiskas iebildes opozīcijai bija arī par to, ka nav paredzēta kārtība, kā informēt iedzīvotājus par plānotām bīstamo dzīvnieku medībām, līdz ar to varot rasties bīstamas situācijas un šaujamieroču lietošana varētu apdraudēt iedzīvotājus.
“Progresīvie” iesniedza vairākus priekšlikumus saistošo noteikumu projekta labošanai saistībā ar blīvi apdzīvoto vietu neiekļaušanu teritorijā, kur var notikt medības, iedzīvotāju informēšanu, neletālu medību paņēmienu izmantošanu u.c.
Visi opozīcijas priekšlikumi tika noraidīti.
@zurnalsmedibas Podkāsta Šauj garām! #250 epizode 25.septembrī ar @Viesturs Zeps #medības #hunting #žurnālsmedības #šaujgarām #medībaslatvijā #hunters #pvd #ācm ♬ original sound – Žurnāls Medības
Abonē žurnālu Medības!