Pusgadu vecs kucēns skrien pa lauku. Pakaļ, garajā pavadā iekrampējusies, augstu kājas cilādama, ar nošļukušās cepures aizsegtām acīm joņo saimniece. Vējš pūš, suņa aste iet kā vējdzirnavas un visa uzmanība ir piesaistīta oranžai lupatiņai, kas rēgojas kaut kur sausajā zālē.
Kas tas ir?
Tas ir jauna putnusuņa treniņš ar baložiem, kas drošības pēc ievietoti dārzeņu kastēs un apsegti ar sauso zāli.
Kāpēc tas notiek?
Lai pārbaudītu kucēna instinktus vai, nepieciešamības gadījumā, iemācītu tam nostāties putnusunim raksturīgajā stājā pie putna, kas ir paslēpies zālē.
Mājās audzēti pasta baloži vai pilsētas putni, ko noķert ir pavisam vienkārši, ir lielisks treniņu materiāls. Putns paceļas strauji, skaļi sasitot spārnus un lieti noders putnusuņu treniņiem.
Iemācoties pārmeklēt lielas platības un ar stāju parādīt putnu, universālais putnusuns (drathārs, kurchārs, Veimāras putnu suns, ungāru vižla, langhārs un citas uiniversālās putnusuņu šķirnes suns) ar laiku šo prasmi izmantos, lai tāpat parādītu zaķi vai lapsu, kas tup kaut kur zālē vai krūmos.
Tādejādi arī mūsu medību apstākļos, kad noteikumi neatļauj laukirbes vai mērkaziņas medīšanu, klasiskā putnusuņu apmācība ir noderīga. Šādas prasmes varēs izmantot arī sloku medībās rudenī un fazānu medībās, kas turpinās no 1. augusta līdz 1. aprīlim.