Mednieks Egils Bušs no Zemgales sociālajā tīklā Facebook bija dalījies ar ierakstu, kurā meža kameras ierakstā redzams, kā vīrietis mežā pie grāvja vēro tajā ievietoto bebru slazdu un runā ar kādu pa tālruni, komentējot redzamo. Tāpat viņš spriež, vai paņemt tikai pašu slazdu vai arī trosīti, ar kuru slazds ir nostiprināts un arī par to, ka vērts paiet vēl gar grāvi un noskaidrot vai tajā nav ievietots vēl kāds slazds.
Kā žurnālam Medības atklāja Buša kungs, slazdu bija ielicis kāds viņa paziņa, mednieks. Tāpat netālu no slazda tika novietota meža kamera, kas šajā gadījumā fiksēja notiekošo, uzņemot video. Protams, kamera nekavējoties nosūtīja ziņu, ka tās redzeslaukā notiek kāda kustība.
Slazdu un kameras īpašnieks bija nepatīkami pārsteigts par notiekošo. Turklāt, attēlā redzamais vīrietis tika ļoti ātri atpazīts un pusotras stundas laikā sazvanīts, liekot nolikt atpakaļ to, ko nelikumīgi paņēmis. Vīrietis slazdu bija noslēpis kādā akmeņu kaudzē, lai neviens to neatrastu. Tā kā viņš nespēja slazdu novietot atpakaļ tur, kur to paņēmis, viņš to atdeva īpašniekam rokās.
Laiku pa laikam mednieki sūdzas par gadījumiem, kad viņiem slazdi tiek nozagti. Šīs ir viens no iemesliem, kāpēc slazdu tuvumā tiek nomaskētas medību kameras, lai fiksētu personas, kas mēģina slazdus aiznest.
Svešu slazdu aiznešana jebkurā gadījumā tiek kvalificēta kā zādzība. Tāpat jārēķinās, ka nesankcionēta slazdu izņemšana var tikt kvalificēta kā medību traucēšana.
Jāatceras arī tas, ka ar medību rīkiem atļauts medīt bebrus, meža caunas, akmens caunas, Amerikas ūdeles, seskus, ondatras, lapsas, jenotsuņus, jenotus, āpšus, nutrijas, baibakus, pelēkās vārnas un žagatas.