Mednieks Ivars, braucot mājās pēc dzinējmedību noslēguma, nolēma netālu no savas mājas palūkot, kādi dzīvnieki tumsā staigā. Ar termokameru Pulsar Helion 2 XQ38F krūmos apmēram 100 metru distancē ievērots briežu bullis, kas laiski gulēja un nemaz nejutās traucēts, ka turpat netālu ir automašīna. Ivars raksta: “Apbrīnoju tā buļļa mieru, piestājām ar auto, pabļaustījos, bet šim vienalga. Būs jāpavēro, varbūt martā tur uz ragiem jāiet!”
Pēc tam dzīvnieks tika vērots ar nakts redzamības ierīci PARD NV 007. Ja Pulsar Helion termokamerā šajos apstākļos un distancē ragus nebija iespējams saskatīt, ar nakts redzamības ierīci tos varēja redzēt.
Daudzi mednieki norāda, ka termokameras lieliski kalpo, lai dzīvniekus identificētu tumsā, bet ja jāmedī, tad lapsu, jenotsuņu un mežacūku medībās diennakts tumšajā laikā no vismaz 2,5 metru paaugstinājuma var ļoti sekmīgi izmantot nakts redzamības tēmēkli. Tāpat šīs ierīces ir lieliskas, lai veiktu dzīvnieku monitoringu medību platībās! Abi šie rīki ir zīmolu vecāki modeļi, bet tāpat tie lieliski pilda savu uzdevumu. Jaunākajās termoierīcēs, kā arī labvēlīgākos apstākļos ir iespējams saskatīt arī dzībnieku ragus.