Pagājusās nedeļas izskaņā Olainē par sensāciju vietējiem iedzīvotājiem kļuvusi mežacūka. Kā informē raidījums Degpunktā, tā ne tikai brīvi pastaigājas gar vilciena sliedēm un bērnudārzu, bet arī ļaujas iedzīvotāju uzmanībai un pat pieskārieniem.
Aculiecinieku video redzama mežacūka, kas Olaines centrā it nemaz nejūtas traucēta cilvēku pārlieku lielās uzmanības dēļ. Saprotot, ka dzīvnieks ir miermīlīgs, aculiecinieki to glauda un ir sajūsmā par zvēra tuvumu. Video rosina iedzīvotāju vēlmi pēc tuvošanās savvaļas dzīvniekiem, lai arī paši varētu publicēt šāda veida saturu un apkārtējiem parādīt, ka ir izdevies sastapties ar ko neierastu. Eksperti norāda, ka savvaļas dzīvnieki ir neprognozējami.
“Mežacūkas smaidīgais purniņš ir tieši tāds pats, kad viņa ir arī ļoti dusmīga. Kad ir īpaši dusmīga, tad var zobiņus parādīt. Bet tā kopumā ir grūti saprast, ir daudzi, kuri sakosti un saskrāpēti,” raidījumam Degpunktā teic veterinārārsts Jānis Beinerts. Tāpat norādot, ka mežacūku kodumi bieži vien ir sāpīgi un tik drīz nesadzīst.
Pat ja savvaļas dzīvnieks ir mierīgs un to paglaudīt šķiet droši, cilvēks var iegūt dažādas dzīvnieku pārnēsātās slimības. Nav zināms, ar ko dzīvnieks slimo un vai ar šo slimību iespējams inficēties.
Ja gadās sastapt meža dzīvnieku apdzīvotā vietā, vai arī, ja šis dzīvnieks ir ievainots, jāinformē pašvaldība un pašvaldības policija. Pat ja savvaļas dzīvnieks būtu uzaudzis nebrīvē un izlauzies no savas mājvietas, nonākot sabiedrībā tam var atgriezties instinkti, tas svešu cilvēku var uzskatīt par bīstamu un tas var uzbrukt. Savvaļas dzīvniekiem nav ieteicams tuvoties, nedrīkst tos barot, tos aiztikt.
Saskaroties ar savvaļas dzīvniekiem vai to mazuļiem savvaļā, vispirms jāatceras, ka cilvēkam pēc iespējas mazāk jāiejaucas dabas procesos. Otrkārt, ieteicams iepazīties ar informāciju par dzīvnieku bioloģiju. Treškārt, tomēr jāatceras, ka cilvēku attiecības ar savvaļas dzīvniekiem regulē arī valsts tiesību akti.