Jau informējām, ka šā gada 7. martā, vietnē TikTok, kāda lietotāja dalījusies ar video, kurā redzams, ka vilks it kā cenšas uzbrukt riteņbraucējam. Video tika uzņemts Brasovas pilsētā Rumānijā, pulksten 07:16 no rīta. Vilks jutās ļoti pārliecināts un nebūt nebijās no automašīnas radītā trokšņa. Video autore komentē, ka tajā brīdī viņu mašīna uz ceļa bija vienīgā, un skaidrs, ka vilks bijis gatavs uzbrukumam.
Vilks vai suns?
Video komentāros tika izteikti minējumi, ka vilks varētu būt riteņbraucējam piederošs Čehoslovākijas vilksuns. Tā ir vilkam līdzīga šķirne, taču atšķirt suni no vilka nav nemaz tik grūti.
Rumānijas varas iestādes lemj par vilka likteni
Rumānijas varas iestādes spriež, ka video redzamais vilks, kas vajājis velosipēdistu, varētu tikt likvidēts.
Kā informē mediji, tā patiesībā ir pārbijusies vilku mātīte, kas, iespējams, ir slima ar trakumsērgu. Speciālisti no valsts Veterinārās veselības direkcijas, Mežniecības, Nacionālā mežsaimniecības pētniecības un attīstības institūta un Meža pārvaldes secinājuši, ka trakumsērga varētu būt iemesls, kas izskaidrotu vilka dīvaino uzvedību.
Ņemot vērā, ka vilks ir aizsargājama suga, par tā likvidēšanu atbildīga ir Rumānijas Vides ministrija.
Pastāv iespēja, ka vilks tiks notverts un nogādāts Brasovas apriņķī esošajā lāču rezervātā, kur tas tiks turēts karantīnā un aprūpēts tik ilgi, cik nepieciešams.
Kā radies Čehoslovākijas vilksuns?
1955. gadā toreizējā Čehoslovākijā (mūsdienu Čehijā un Slovākijā) tika veikts militāri bioloģisks projekts, kura mērķis bija “uzlabot” dienesta suņu, kas dienēja militārajās struktūrās un pierobežā, fizioloģiskās īpašības.
1958. gadā piedzima pirmie Čehoslovākijas vilki. Viņu vecāki bija Karpatu vilks Brita (Eiropas vilka šķirne) un vācu aitu suns Cezar z Brezoveho haje. Šķirnes izveidē piedalījās 4 Karpatu vilki: Brita, Argo, Lady un Šarik. Pēcāk Čehoslovākijas vilksuņi tika ierakstīti suņu šķirņu grāmatā. Kopā pirmajā šķirņu grāmatā tika ierakstīti 66 suņi.
1982. gadā tika nodibināts pirmais šīs šķirnes suņu mīļotāju klubs, sastādīts standarts, notika pirmā izstāde un konkurss. 1989. gadā 13. jūnijā Helsinkos notikušajā sanāksmē Starptautiskā Kinologu federācija (FCI) oficiāli atzina šo suņu šķirni, piešķirot to FCI I grupai (pēdējo reizi standarts tika mainīts 1999. gadā). Ar šķirnes standartu var iepazīties FCI mājaslapā.
Vilka asinis vairs netika izmantotas vaislā, un to aizliedz šķirnes patronējošās valsts klubs.