La.lv informē, ka bezpeļņas dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija “Eesti Suurkiskjad”, kas iesniedza prasību tiesā pret Vides departamentu saistībā ar lāču medību atļaušanu jau ir uzvarējusi divās tiesu instancēs, kas nozīmē, ka lāču medības Igaunijā līdz šim ir notikušas nelikumīgi, paziņoja organizācija.
Pirmais spriedums tika pieņemts 6.aprīlī, kad Tallinas Administratīvā tiesa apmierināja Eesti Suurkiskjad prasību un atzina, ka Vides departamenta 2022.gada 29.jūlija rīkojums ar kuru tika atļauta 90 lāču nomedīšana, ir nelikumīga. Dzīvnieku tiesību aizstāvji apgalvoja, ka Vides departaments ir rīkojies nelikumīgi, un iesniedza sūdzību Tallinas Administratīvajā tiesā.
Vides departaments pārsūdzēja lēmumu, bet Tallinas apgabaltiesa 18.oktobrī apelācijas sūdzību noraidīja, atstājot negrozītu administratīvās tiesas spriedumu.
“Eesti Suurkiskjad” apkopotie dati liecina, ka nelikumīgas lāču medības Igaunijā ir notikušas gadiem ilgi, un Vides departaments nav mainījis savu praksi. Tomēr tiesā iesūdzēts pagājušā gada limits, kas jau sen ir izpildīts, un šis nav galīgais lēmums.
“Žurnāla Medības redakcija sazinājās ar Igaunijas Mednieku savienību, lai noskaidrotu vai tiešām lāču medības ir atzītas par nelikumīgām. Tika saņemts komentārs, ka nekas tāds nav noticis. Jāmin gan fakts, ka kāda dzīvnieku tiesību aizstāve ir iesūdzējusi tiesā pagājušā gada lāču limitu, kas attiecīgi arī tika izpildīts pagājušajā gadā. Jāsaprot, ka lēmumu par lāču medībām pieņem komisija, kas darbojas Igaunijas Vides ministrijas pakļautībā. Fakts, ka tiesā, kurā antimedniece uzvarēja, tika norādīts uz nepilnībām, kas attiecas uz lāču nomedīšanas atļauju izsniegšanu. Šī iemesla dēļ Igaunijas Mednieku savienība norāda uz to, ka šis lēmums nav galīgs, tiesāšanās turpinās, un par turpmākajām darbībām un lēmumiem uzzināsim atsevišķi. Šogad tika jau apstiprināts un izpildīts šā gada lāču limits, un kā norādīja Igaunijas Mednieku savienība, atbildīgajai komisijai turpmāk būs rūpīgāk jāizskata un jāpieņem lēmumi par limita noteikšanu, lai novērstu konstatētās nepilnības. Tā kā lēmums tiesā nav galīgs, tas nozīmē, ka antimednieki sabiedrību maldina, sakot, ka lāču medības Igaunijā kopumā ir atzīsta par nelikumīgām!” skaidro žurnāla Medības galvenā redaktore Linda Dombrovska.
Igaunijā brūno lāču medību sezona ir no 1.augusta līdz 31.oktobrim, un šajā sezonā Vides departaments atļāvis nomedīt 94 lāčus. Ja atsevišķi lāči rada postījumus, nomedījamo dzīvnieku skaitu var palielināt vēl par astoņiem, paredz departamenta lēmums.
Pēdējo 15 gadu laikā Igaunijā ir gan pieaudzis lāču skaits, gan palielinājušās lāču apdzīvotās platības. Lāču populācijas stāvoklis Igaunijā uzskatāms par ļoti labu, vērtē Igaunijas Mednieku savienība. Kopumā Igaunijā ir vairāk nekā 1000 lāču un to skaits pieaug. Igaunijas Mednieku savienība arī norāda, ka palielinās arī postījumu un konfliktu gadījumu skaits.
Mega pīrādziņš ar steiku jeb brieža filejas Velingtons ar baravikām. No dabas līdz galdam #11
👉 Abonē 2025. gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2025. gadam ar 3 pielikumiem.
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Žurnāla Medības novembra numurā lasi – vai ar alni viss it slikti!