Vilku sāga turpinās, bet nu jau no pavisam cita skatu punkta. Šoreiz vilks savā alfa plēsēja lomā! Unikālais video, kurā redzams vilks, kas meža dzīvnieku barotavā mēģina noķert mežacūku sivēnus, jau ir apceļojis sociālo tīklu grupas un cirkulē mobilo lietotņu vidē. Informācija par to, ka kadri ir uzņemti Latvijā, neatbilst patiesībai. Vilks nofilmējies meža kamerā Lietuvā, Ukmerģes rajonā, Taujēnu meža masīvā. Pateicoties Facebook grupas Hunting in Lithuania biedru zibenīgajai atsaucībai, izdevās iegūt kontaktinformāciju un sazināties ar mednieku Petras L. (vārds mainīts), kuram pieder kamera.
Video skaties žurnāla Medības Youtube kanālā!
“Uz manu barotavu piestaigā diezgan liels bars. Ir sešas lielas mežacūkas. Cik no tām ir sivēnmātes, grūti pateikt. Tā īsti nepētīju, bet to sivēnu ir tik daudz, ka pat saskaitīt nevar. Rukši nāk baroties regulāri. Salīdzinoši nesen ievēroju, ka ir parādījušies vilki. Parasti tie apseko pievilināšanas vietu pēc tam, kad tur viesojušās mežacūkas. Ir redzēts, ka tie seko briežiem un dambriežiem, kurus esam nesen izlaiduši mūsu patībās,” pastāstīja mednieks.
Petras atklāja, ka ziemā, pēdu uzskaites laikā medību kluba platībās konstatēti divu vilku pēdu nospiedumi. “Starp citu, video ierakstā arī ir redzami divi vilki, nevis viens. Otrs stāv patālāk pļavā un gaida. Ja tā lielā mežacūka nebūtu beigās aizdzinusi plēsējus un, ja sivēni būtu skrējuši uz lauka, otrs vilks būtu priekšā un tad kādam strīpainītim noteikti nepaveiktos!” pastāstīja Petras.
Pagājušajā medību sezonā, vilku limits Lietuvā bija 175 eksemplāri. No tiem 11 tika nomedīti Ukmerģes rajonā, tā liecina Vides ministrijas dati. Mednieks norādīja, ka plēsēju populācija nekad vēl nav bijusi tik blīva: “Es medīju kopš 1994. gada un toreiz redzēju vilku dzinējmedībās. Nākamreiz man palaimējās ieraudzīt plēsēju tikai 2014. vai 2015. gadā, bet pēdējos gados aizvien biežāk vilki tiek redzēti medībās vai novēroti dabā. Tas, ka ziemā redzējām tikai pāris pēdu, neliecina par patieso situāciju, jo citā laika posmā redzam vairākus eksemplārus barā, medījam briežus, dambriežus. Arī mūsu kluba platībās šosezon viens vilks tika nomedīts, tomēr tas netraucē plēsējiem darboties. Esam atraduši arī vairākus noēstus dambriežus, ko paši esam pirkuši un laiduši savvaļā,” pastāstīja Petras.
Arī mežacūku baram vilki seko un regulāri ienāk pārbaudīt barotavu. Pēc tam, kad tika uzfilmēts video ar vilku, kas dzenā sivēnus, plēsējs arī atgriezās papētīt pievilināšanas vietu.
“Tas, ka cilvēki dienas laikā novēro vilku rosību liecina tikai un vienīgi par to, ka populācija kļūst lielāka. Pie tam, vilki ir parādījušies vietās, kur agrāk to nav bijis, un kur platības nav īsti piemērotas vilku eksistencei klasiskajā izpratnē,” noslēdzot sarunu, sacīja mednieks.