Lai samazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību dabā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš ogojot, sēņojot, medījot, strādājot, sportojot vai vienkārši staigājot, atrod beigtu meža cūku, ziņot par to PVD teritoriālajai struktūrvienībai vai vietējai pašvaldībai, kuras teritorijā meža cūka atrasta un saņemt samaksu.
Atradējiem uz šo numuru tālākai saziņai nepieciešams paziņot savu kontaktinformāciju, kā arī izmantojot WhatsApp aplikāciju pievienot fotogrāfijas un nosūtīt GPS koordinātes. Lūgums tālruņa numuru neizmantot citiem mērķiem!
Persona, kuras sniegtā informācija ar precīzi uzrādītu beigtās meža cūkas atrašanās vietu, apstiprināsies, saņems samaksu 50 eiro. Samaksa tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā. Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija. PVD inspektori no meža cūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai uz ĀCM un, sadarbībā ar pašvaldību, organizēs meža cūkas līķa savākšanu un iznīcināšanu.
Viena diena, vācot Āfrikas cūku mēra paraugus. Uzmanību, nepatīkami skati
Mežacūku līķos ilgstoši saglabājas inficēt spējīgs ĀCM vīruss, tāpēc līķi kalpo par slimības rezervuāru dabā. Viens no efektīviem pasākumiem, kā atveseļot meža cūku populāciju, ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam medniekiem ir jāturpina aktīvi medīt meža cūkas, lai nepieļautu populācijas pieaugumu. Šogad ĀCM meža cūkām lielākoties konstatēts Kurzemes pusē, taču to joprojām konstatē arī citos Latvijas reģionos. 2024. gadā, līdz 11. jūlijam, konstatētas 855 ar mēri slimas mežacūkas, kas ir par 214 vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā
Informācija par PVD teritoriālo struktūrvienību uzraudzības teritorijām un kontakti ir pieejami PVD mājaslapā www.pvd.gov.lv.
Aculiecinieks. Slima mežacūka no cilvēkiem neizvairās. Ko darīt, ja atrodi mežacūkas līķi?
Divi vilki dupletā un kā var zināt, kur ies kuilis. Aldis Sāvičs . “Šauj garām!” #244 epizode
Abonē žurnālu Medības!