Āfrikas cūku mēris nav apturēts, ir vietas Latvijā, kur tas turpina plosīties. Tas nozīmē, ka apdraudēta ir jebkura lokāla mežacūku populācija, arī tur, kur jau ilgāku laiku nav konstatēts nedz aktīvs vīruss, nedz antivielas. Ir vietas Latvijā, kur pēc ilgāka laika mēris atkal parādās un nes savu postu mežacūku populācijā.
Jaunākais uzliemojums konstatēts Piltenē. Žurnāla “Medības” rīcībā ir informācija, ka kuļot labību, atrastas trīs nobeigušās mežacūkas. Akītvs vīruss tika apstiprināts visām trim atrastajām mežacūkām. Savukārt iepriekš aktīvs vīruss atklāts nesen netālu nomedītai mežacūkai.
Tāpat arī mednieki ziņo, ka Daugavpils apkaimē pēdējā mēneša laikā nomedītas vairākas slimas mežacūkas.
Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka šobrīd esam līdzīgā situācijā, kāda bija Latvijā 2014. gadā, kad pirmo reizi Latvijā konstatēja Āfrikas cūku mēri. Nebūtu pieļaujama situācija, ka scenārijs atkārtojas un mēris atkal izplatās visā Latvijas teritorijā.
Lai apkarotu Āfriaks cūku mēri:
– Ievēro biodrošību!
– Aktīvi medī mežacūkas, lai nepieļautu strauju populācijas pieaugumu
– Ziņo par atrastajām beigtajam mežacūkām
Ziņo, zvanot: 29394696
Ziņojot par atrastajām beigtajām mežacūkām, iespējams saņemt atlīdzību! Slimo mežācūku līķu izvākšana no meža ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt mežacūkas no nāvējošā vīrusa.