Žurnāla lasītājs Kaspars Beriņš ziņo par lāča nodarītajiem postījumiem bišu stropam Mazsalacas novada, Skaņkalnes pagasta Lejasreinās.
“Beidzot manas lauku mājas apciemojis Vinijs Pūks. Izpostīja vienu bišu stropu. Tagad uzstādījām elektrisko ganu. Bija jau sagaidāms, jo uz abām pusēm jau bija manītas pēdas. Nekas, cerams elektrība atturēs,” tā Kaspars.
Aicinām par lāču nodarītajiem postījumiem ziņot atbildīgajām iestādēm!
Monitorings
Līdz 2022. gadam Latvijā turpinās lāču (Ursus arctos) monitorings, kura ietvaros tiek uzskaitīta lāču klātbūtne. Pētījuma uzdevumi ir fiksēt lāču darbības pēdas Natura 2000 teritorijās dabas liegumos Lielais Pelēčāres purvs, Ziemeļu purvi, Stompaku purvi, Lubāna mitrājs, dabas parkos Vecumu meži, Kuja un Teiču dabas rezervātā, kā arī trīs vietās ārpus Natura 2000 teritorijām, kur pēdējo trīs gadu laikā novērota lāču klātbūtne.
Tāpat ir plānots uzstādīt sešas matu lamatas, lai veiktu molekulāri ģenētisko monitoringu. Pētījuma uzdevums ir arī apsekot dravu postījumu vietas. Plānots arī katru gadu veikt apmācību tai sabiedrības daļai, kam savu aktivitāšu specifikas dēļ pastāv iespēja atrast brūnā lāča pēdas vai ģenētisko materiālu saturošus paraugus. Tas attiektos arī uz medniekiem. Vairāk informācijas www.silava.lv.